Δράση για το Χαμόγελο του Παιδιού

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας ανταποκρινόμενοι στο αίτημα του Εθελοντικού Οργανισμού για τα παιδιά « Το Χαμόγελο του Παιδιού» συγκέντρωσαν τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης . Τα παραπάνω θα βοηθήσουν την προσπάθεια να καλυφτούν οι ανάγκες τόσο των παιδιών που διαμένουν στα σπίτια του Συλλόγου όσο και  παιδιών και οικογενειών που λαμβάνουν υποστηρικτικές υπηρεσίες μέσω των Κέντρων Στήριξης Παιδιού και Οικογένειας, λόγω των σοβαρών προβλημάτων διαβίωσης που αντιμετωπίζουν.
    Ευχαριστούμε πολύ τους γονείς που ανταποκρίθηκαν σε αυτή  την υπέροχη δράση κοινωνικής προσφοράς και αλληλεγγύης,  καθώς και την εταιρεία Levante Ferries για την δωρεάν μεταφορά τους στην Κυλλήνη, όπου τα παρέλαβαν οι υπεύθυνοι του Κέντρου Στήριξης Παιδιού & Οικογένειας Πύργου Ηλείας.